Sugiharos namų muziejuje gimsta nauja ekspozicija

NAUJIENA

12/11/20241 min skaitymo

Pasitelkiant naujas kūrybines priemones ir metodologijas, bendradarbiaujant su žymia britų menininke Jenny Kagan, Sugiharos namų muziejuje gimsta unikali ir inovatyvi paroda, kuri pritrauks plačią Lietuvos ir tarptautinę auditoriją, dėl patraukliai ir įdomiai perteikto istorinio turinio.

Lankytojai bus įtraukiami į istorijos pažinimą ir pasakojimus pasitelkiant interaktyvias menines patirtis, kurios ir palies asmeniškai, ir mokys, ir provokuos diskusijas bei tolesnį susidomėjimą. Mobiliosios aplikacijos pagalba pagrįsta garso patirtis, veiks ir už muziejaus sienų, atvesdama lankytojus iš miesto centro į muziejų bei skatins pažinti kitas miesto lokacijas, svarbias “Gyvybės vizų” išdavimo istorijoje. Šiuo projektu bus siekiama priminti to laikmečio miestą ir panardinti auditoriją į istorinį pasakojimą ir II-ojo karo pradžios Kauno įvykius.

Ekspozicijos atnaujinimui pasitelkti naujausi istoriniai tyrimai ir šiuolaikinės muziejininkystės principai. Parodoje bus pristatytos ne tik Sugiharos ir Zwartendijko asmenybės bei jų atlikti darbai, bet ir asmeninės žydų pabėgėlių istorijos, unikalus 1939-1940 m. Kauno ir Lietuvos kontekstas.

Nauja ekspozicija kvies lankytojus būti žingeidžiais kritiškai mąstančiais žmonėmis, kurie tyrinės įvairias istorijas ir svarstys, kokią reikšmę jos turi jiems patiems ir jų veiksmams šiuolaikinėje visuomenėje. Šis novatoriškas požiūris sukurs unikalią patirtį, skirtą tiek Lietuvos, tiek užsienio lankytojams, taip pat pritrauks jaunimą ir auditoriją, kuri skeptiškai vertina tradicines parodas.

Projektas dalinai finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos, Rothschild Foundation, Nyderlandų ambasados Lietuvoje, LR Užsienio reikalų ministerijos, Jungtinės Karalystės ambasados, Švedijos ambasados, USCPAHA ir privačių rėmėjų lėšomis.

Jenny Kagan, Teodoro Biliūno nuotrauka.